Poštovné zdarma při objednávce nad 1500,- Kč

MIKTOYS - České hračky ze dřeva

 

Náš příběh

Rodinná firma M.I.K byla oficiálně založena roku 1991 p. Ing. Milanem Konečným. Založení firmy umožnily politické a celospolečenské změny započaté koncem roku 1989 a též odborné znalosti a profesní zkušenosti p. Konečného, které získal při studiu vysokých škol DF VŠLD Zvolen, VŠCHT Praha a ve výrobních závodech TOFA Albrechtice v Jizerských horách a v podniku UP Bučovice.

Výrobní provozovna vznikala postupně převážně svépomoci z přestavby hospodářského stavení v obci Malínky mezi léty 1990 – 1992. Vhodné prostory, nezbytné strojní vybavení a personál čítající 2 ženy a 2 muže umožnily zahájít výrobu hraček v červnu 1992.

Tradiční české hračky byly na začátku 90. let dvacáteho století velmi poptavaným a ceněným artiklem. Firma v té době rozšiřovala výrobní sortiment a navyšovala počet zaměstanců. Atestace hraček potvrzující soulad s normou EN-71 umožnila firmě od roku 1993 zahájit export i do zahraničí.

V roce 1996 byly zakoupeny technologicky unikátní stroje umožňující soutisk barevné ražby do dřeva. Bez této technologie by firma nebyla schopna začít vyrábět vlastní společenské hry s barevným potiskem.

Počátkem roku 2004 bylo ve firmě zaměstnáno 15 lidí. Díky vstupu ČR do EU v květnu 2004 a následné legislativní změně posuzování a prokazování bezpečnosti hraček, došlo postupně k zaplavení trhu v ČR a Evropě levným a převážně málo kvalitním asijským zbožím. Tradičním výrobním firmám včetně firmy M.I.K tak nastaly zlé časy.

Velmi těžké období mezi léty 2004 až 2010 firma dokázala překonat díky kvalitním, designově ojedinělým výrobkům a též díky zakázkové výrobě předmětů převážně pro reklamní účely.

V závěru roku 2011 firma uvedla do provozu vlastní barvírnu umožňující barvení a lakování dílů s vysokou produktivitou a kvalitou. Tato nová technologie poskytla firmě možnost značně rozšířit svůj sortiment a zatraktivnit výrobky koncovým uživatelům.

V roce 2017, tj. po 25-ti letech od zahájení výroby, zaměstnává firma 11 stálých zaměstnanců. Současně se přejmenovala z M.I.K na MIKTOYS, začala používat nové logo a novou ochrannou známku MIKTOYS.